În frunte, AFC Unirea 04 Slobozia a câștigat acasă cu CSC 1599 Şelimbăr, 2-0.

Pe locul 2, AS FC Universitatea Cluj a câștigat în deplasare la AS Fotbal Club Buzău, 1-0.

Pe locul 3, AFC Hermannstadt a câștigat în deplasare la AFC Unirea Constanţa, 2-0.

Rezultatele etapei

DataGazdeScorOaspețiTeren
05.08.2021 17:30AFC Unirea Constanţa0-2AFC HermannstadtSparta / Techirghiol
07.08.2021 11:00ACSM Politehnica Iaşi0-1CS Concordia ChiajnaEmil Alexandrescu / Iaşi
07.08.2021 11:00AFC 1919 Dacia Unirea Brăila0-0Fotbal Club BraşovMunicipal / Brăila
07.08.2021 11:00AFC Unirea 04 Slobozia2-0CSC 1599 Şelimbăr1 Mai / Slobozia
07.08.2021 11:00SC Fotbal Club Ripensia Timișoara0-0FC Unirea DejElectrica / Timişoara
07.08.2021 13:00FC Metaloglobus Bucureşti1-0ACS Petrolul 52Metaloglobus / Bucureşti
08.08.2021 12:00AS Fotbal Club Buzău0-1AS FC Universitatea ClujGloria / Buzău
09.08.2021 16:00AFK Csikszereda Miercurea Ciuc0-1AFC AstraMunicipal / Miercurea Ciuc
10.08.2021 17:00AFC Dunărea 2005 Călăraşi1-3Politehnica TimișoaraComplex Municipal Dunărea - Teren 1 "Ion Comșa" / Călăraşi
10.08.2021 19:00ACS Viitorul Pandurii Târgu Jiu0-2Clubul Sportiv al Armatei SteauaMunicipal Constantina Diţă / Târgu Jiu

Clasamentul oficial după Etapa 2

#EchipaMVEIGoluriP
1AFC Unirea 04 Slobozia22004-06
2AS FC Universitatea Cluj22004-06
3AFC Hermannstadt22004-16
4Clubul Sportiv al Armatei Steaua22003-06
5CS Concordia Chiajna22003-06
6FC Metaloglobus Bucureşti22003-16
7ACS Petrolul 5221012-13
8CSC 1599 Şelimbăr21013-33
9Politehnica Timișoara21013-43
10SC Fotbal Club Ripensia Timișoara20203-32
11Fotbal Club Braşov20202-22
12AFC Dunărea 2005 Călăraşi20114-61
13ACS Viitorul Pandurii Târgu Jiu20112-41
14AFC 1919 Dacia Unirea Brăila20111-31
15FC Unirea Dej20110-21
16AS Fotbal Club Buzău20021-30
17AFK Csikszereda Miercurea Ciuc20020-20
18ACSM Politehnica Iaşi20020-30
19AFC Unirea Constanţa20020-40
20AFC Astra21012-2-17