În frunte, AFC Unirea 04 Slobozia a câștigat în deplasare la Fotbal Club Braşov, 6-0.

Pe locul 2, Clubul Sportiv al Armatei Steaua a câștigat acasă cu AFC 1919 Dacia Unirea Brăila, 5-2.

Pe locul 3, AS FC Universitatea Cluj a câștigat acasă cu AFC Unirea Constanţa, 1-0.

Rezultatele etapei

DataGazdeScorOaspețiTeren
12.08.2021 18:30AFC Hermannstadt2-1ACSM Politehnica IaşiGaz Metan / Mediaş
12.08.2021 21:30AS FC Universitatea Cluj1-0AFC Unirea ConstanţaCluj Arena / Cluj-Napoca
14.08.2021 11:00FC Unirea Dej0-0AFC Dunărea 2005 CălăraşiMunicipal / Dej
14.08.2021 11:00CSC 1599 Şelimbăr0-2SC Fotbal Club Ripensia TimișoaraBaza sportivă a Oraşului Avrig / Avrig
14.08.2021 11:00Fotbal Club Braşov0-6AFC Unirea 04 SloboziaTineretului / Braşov
14.08.2021 11:00CS Concordia Chiajna2-1FC Metaloglobus BucureştiConcordia / Chiajna
14.08.2021 11:30Clubul Sportiv al Armatei Steaua5-2AFC 1919 Dacia Unirea BrăilaSteaua / Bucureşti
15.08.2021 11:30Politehnica Timișoara1-1AS Fotbal Club BuzăuDan Păltinişanu / Timişoara
17.08.2021 18:00AFC Astra1-0ACS Viitorul Pandurii Târgu JiuMarin Anastasovici / Giurgiu
18.08.2021 19:00ACS Petrolul 522-0AFK Csikszereda Miercurea CiucIlie Oană / Ploieşti

Clasamentul oficial după Etapa 3

#EchipaMVEIGoluriP
1AFC Unirea 04 Slobozia330010-09
2Clubul Sportiv al Armatei Steaua33008-29
3AS FC Universitatea Cluj33005-09
4AFC Hermannstadt33006-29
5CS Concordia Chiajna33005-19
6ACS Petrolul 5232014-16
7FC Metaloglobus Bucureşti32014-36
8SC Fotbal Club Ripensia Timișoara31205-35
9Politehnica Timișoara31114-54
10CSC 1599 Şelimbăr31023-53
11AFC Dunărea 2005 Călăraşi30214-62
12FC Unirea Dej30210-22
13Fotbal Club Braşov30212-82
14AS Fotbal Club Buzău30122-41
15ACS Viitorul Pandurii Târgu Jiu30122-51
16AFC 1919 Dacia Unirea Brăila30123-81
17ACSM Politehnica Iaşi30031-50
18AFK Csikszereda Miercurea Ciuc30030-40
19AFC Unirea Constanţa30030-50
20AFC Astra32013-2-14