S-a tras linie dupa Etapa 1 in Liga III - Seria 1. Podiumul este format din ACS FC Şoimii Gura Humorului, AFC Odorheiu Secuiesc si CSM Vaslui. In etapa, ACS FC Şoimii Gura Humorului nu a avut rezultat in aceasta etapa; AFC Odorheiu Secuiesc nu a avut rezultat in aceasta etapa; CSM Vaslui nu a avut rezultat in aceasta etapa.

Rezultatele Etapa 1

DataGazdeScorOaspetiTeren
29.08.2025 18:00CS Aerostar Bacău2-2ACS USV IaşiAerostar / Bacău
29.08.2025 18:00AFC Odorheiu Secuiesc4-0ACS FC Bacău 2Municipal iarbă / Odorheiu Secuiesc
30.08.2025 18:00CSM Adjud 19461-1AFC Viitorul OneștiComplexul Sportiv – Baza sportivă a Municipiului Adjud / Adjud
30.08.2025 18:00ACS FC Şoimii Gura Humorului7-1CS Gheorgheni - VSK GyergyóAreni / Suceava
30.08.2025 18:00CS Ştiinţa Miroslava1-0ACSM Cetatea 1932 SuceavaUricani - terenul 1 / Uricani
30.08.2025 18:00CSM Bucovina Rădăuţi0-2CSM VasluiMunicipal / Rădăuţi

Clasamentul oficial dupa Etapa 1

#EchipaMVEIGoluriP
1ACS FC Şoimii Gura Humorului11007-13
2AFC Odorheiu Secuiesc11004-03
3CSM Vaslui11002-03
4CS Ştiinţa Miroslava11001-03
5CS Aerostar Bacău10102-21
6ACS USV Iaşi10102-21
7CSM Adjud 194610101-11
8AFC Viitorul Onești10101-11
9ACSM Cetatea 1932 Suceava10010-10
10CSM Bucovina Rădăuţi10010-20
11ACS FC Bacău 210010-40
12CS Gheorgheni - VSK Gyergyó10011-70