S-a tras linie dupa Etapa 2 in Liga II. Podiumul este format din Steaua Bucureşti, FC Bihor Oradea si CSM Reşiţa. In etapa, Steaua Bucureşti nu a avut rezultat in aceasta etapa; FC Bihor Oradea nu a avut rezultat in aceasta etapa; CSM Reşiţa nu a avut rezultat in aceasta etapa.

Rezultatele Etapa 2

DataGazdeScorOaspetiTeren
08.08.2025 17:00CSM Olimpia Satu Mare1-4FC Bihor OradeaOlimpia - Daniel Prodan / Satu Mare
08.08.2025 19:00Steaua Bucureşti4-1CS Concordia ChiajnaSteaua / Bucureşti
09.08.2025 11:00CSC 1599 Şelimbăr1-3AFC ASA Tg.MureşMăgura / Cisnădie
09.08.2025 11:00CSC Dumbrăviţa1-3CSM ReşiţaŞtefan Dobay / Dumbrăviţa
09.08.2025 11:00AFC Câmpulung - Muscel 20222-3CS Dinamo BucureştiMuscelul / Câmpulung Muscel
09.08.2025 11:00ACSM Ceahlăul Piatra Neamţ1-1CS TunariCeahlăul / Piatra Neamţ
09.08.2025 11:00Clubul Sportiv Gloria Bistrița1-1CS AfumaţiComplexul Sportiv Jean Pădureanu / Bistriţa
09.08.2025 11:00SC FC Voluntari SA1-0CSM SlatinaAnghel Iordănescu / Voluntari
09.08.2025 11:30AFC Metalul Buzău0-0ACS Sepsi OSK Sfântu GheorgheMetalul / Buzău
10.08.2025 12:00ACS FC Corvinul Hunedoara 19211-0AFC Chindia TârgovişteComplex Sportiv "Corvinul 1921 Hunedoara" / Hunedoara
12.08.2025 18:00ACS FC Bacău1-2ACSM Politehnica IaşiBaza Sportivă FC Bacău / Ruşi-Ciutea

Clasamentul oficial dupa Etapa 2

#EchipaMVEIGoluriP
1Steaua Bucureşti22007-26
2FC Bihor Oradea22005-16
3CSM Reşiţa22005-26
4SC FC Voluntari SA22003-16
5AFC ASA Tg.Mureş21103-14
6CS Afumaţi21104-34
7ACSM Ceahlăul Piatra Neamţ21102-14
8ACS FC Corvinul Hunedoara 192121101-04
9AFC Chindia Târgovişte21013-13
10CS Dinamo Bucureşti21014-43
11ACSM Politehnica Iaşi21012-23
12CSC Dumbrăviţa21013-43
13CS Concordia Chiajna21013-43
14Clubul Sportiv Gloria Bistrița20201-12
15AFC Metalul Buzău20111-21
16CSM Slatina20110-11
17CS Tunari20112-41
18ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe20110-31
19ACS FC Bacău20023-50
20AFC Câmpulung - Muscel 202220022-50
21CSC 1599 Şelimbăr20021-40
22CSM Olimpia Satu Mare20022-60