S-a tras linie dupa Etapa 3 in Liga II. Podiumul este format din CSM Reşiţa, FC Bihor Oradea si SC FC Voluntari SA. In etapa, CSM Reşiţa nu a avut rezultat in aceasta etapa; FC Bihor Oradea nu a avut rezultat in aceasta etapa; SC FC Voluntari SA nu a avut rezultat in aceasta etapa.

Rezultatele Etapa 3

DataGazdeScorOaspetiTeren
15.08.2025 11:00FC Bihor Oradea3-2CSC DumbrăviţaIuliu Bodola / Oradea
16.08.2025 11:00CSM Slatina2-3AFC Metalul Buzău1 Mai / Slatina
16.08.2025 11:00CS Afumaţi0-1SC FC Voluntari SAComunal / Afumaţi
16.08.2025 11:00CSM Reşiţa7-0AFC Câmpulung - Muscel 2022Mircea Chivu / Reşiţa
16.08.2025 11:00AFC ASA Tg.Mureş4-0CSM Olimpia Satu MareTrans-Sil / Târgu Mureş
16.08.2025 11:00AFC Chindia Târgovişte3-1CSC 1599 ŞelimbărEugen Popescu / Târgovişte
16.08.2025 18:30CS Dinamo Bucureşti0-0Steaua BucureştiArena Mr. Bit Arcul de Triumf / Bucureşti
17.08.2025 11:00CS Tunari1-2ACS FC BacăuCentral Arsenal Tunari / Tunari
17.08.2025 11:00CS Concordia Chiajna8-0ACSM Ceahlăul Piatra NeamţConcordia / Chiajna
18.08.2025 17:00ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe0-2ACS FC Corvinul Hunedoara 1921Sepsi Duna Arena / Sfântu Gheorghe
19.08.2025 19:00ACSM Politehnica Iaşi3-0Clubul Sportiv Gloria BistrițaEmil Alexandrescu / Iaşi

Clasamentul oficial dupa Etapa 3

#EchipaMVEIGoluriP
1CSM Reşiţa330012-29
2FC Bihor Oradea33008-39
3SC FC Voluntari SA33004-19
4AFC ASA Tg.Mureş32107-17
5Steaua Bucureşti32107-27
6ACS FC Corvinul Hunedoara 192132103-07
7CS Concordia Chiajna320111-46
8AFC Chindia Târgovişte32016-26
9ACSM Politehnica Iaşi32015-26
10CS Afumaţi31114-44
11AFC Metalul Buzău31114-44
12CS Dinamo Bucureşti31114-44
13ACSM Ceahlăul Piatra Neamţ31112-94
14ACS FC Bacău31025-63
15CSC Dumbrăviţa31025-73
16Clubul Sportiv Gloria Bistrița30211-42
17CSM Slatina30122-41
18CS Tunari30123-61
19ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe30120-51
20CSC 1599 Şelimbăr30032-70
21CSM Olimpia Satu Mare30032-100
22AFC Câmpulung - Muscel 202230032-120