În frunte, ACS Com-Val Valea Lupului a câștigat în deplasare la AS Fulgerul Țibănesti, 5-0.

Pe locul 2, AS Prutul Prisăcani 2024 a câștigat acasă cu AS Viitorul Plugari, 6-2.

Pe locul 3, CS Ciurea a câștigat acasă cu AS Viitorul Rediu, 5-1.

Rezultatele etapei

DataGazdeScorOaspețiTeren
30.08.2026 11:00CS Ciurea5-1AS Viitorul RediuCiurea / Ciurea
30.08.2026 11:00CS Dumești2-1AS Avântul GolăieștiDumești / Dumești
30.08.2026 11:00AS Fulgerul Țibănesti0-5ACS Com-Val Valea LupuluiȚibănești / Țibănești
30.08.2026 11:00Stiinta Movileni1-2AS FocuriMovileni / Movileni
30.08.2026 11:00AS Prutul Prisăcani 20246-2AS Viitorul PlugariPrisacani / Prisacani

Clasamentul după Etapa 1

#EchipaMVEIGoluriP
1ACS Com-Val Valea Lupului11005-03
2AS Prutul Prisăcani 202411006-23
3CS Ciurea11005-13
4AS Focuri11002-13
5CS Dumești11002-13
6AS Avântul Golăiești10011-20
7Stiinta Movileni10011-20
8AS Viitorul Plugari10012-60
9AS Viitorul Rediu10011-50
10AS Fulgerul Țibănesti10010-50