În frunte, CSM Adjud 1946 a câștigat în deplasare la CSM Paşcani, 2-1.

Pe locul 2, Viitorul Oneşti a remizat acasă cu ACS USV Iaşi, 0-0.

Pe locul 3, CSM Vaslui a remizat în deplasare la AFC Odorheiu Secuiesc, 1-1.

Rezultatele etapei

DataGazdeScorOaspețiTeren
04.09.2026 17:00Aerostar Bacău2-1CS Gheorgheni - VSK GheorgheniAerostar / BACĂU
04.09.2026 17:00AFC Odorheiu Secuiesc1-1CSM VasluiMunicipal iarbă / ODORHEIU SECUIESC
04.09.2026 17:00CSM Paşcani1-2CSM Adjud 1946CFR / PAŞCANI
05.09.2026 17:00ACSM Ceahlăul0-4Bradul PutnaCeahlăul / PIATRA-NEAMȚ
05.09.2026 17:00Viitorul Oneşti0-0ACS USV IaşiBaza sportivă Viitorul Oneşti / FILIPEŞTI
05.09.2026 17:00KSE Târgu Secuiesc2-2ACS FC BacăuDoctor Sinkovits / TÂRGU SECUIESC

Clasamentul după Etapa 2

#EchipaMVEIGoluriP
1CSM Adjud 194622003-16
2Viitorul Oneşti21105-04
3CSM Vaslui21104-34
4ACS FC Bacău21103-24
5ACS USV Iaşi21102-14
6AFC Odorheiu Secuiesc21102-14
7Bradul Putna21016-33
8Aerostar Bacău21012-23
9KSE Târgu Secuiesc20113-41
10CS Gheorgheni - VSK Gheorgheni20021-30
11CSM Paşcani20021-30
12ACSM Ceahlăul20020-90