În frunte, ACS USV 2 Iași a câștigat în deplasare la AS Progresul Deleni, 2-0.

Pe locul 2, A.S.P.I. Iași a câștigat acasă cu ACS Academia 82 Iași, 6-1.

Pe locul 3, CS Știinta Miroslava a câștigat acasă cu AS Victoria Lețcani, 3-0.

Rezultatele etapei

DataGazdeScorOaspețiTeren
29.08.2026 17:00A.S.P.I. Iași6-1ACS Academia 82 IașiBaza Sportivă Workit - Splai Bahlui / Iași
30.08.2026 11:00CS Știinta Miroslava3-0AS Victoria LețcaniStadionul Uricani / Miroslava
30.08.2026 11:00AS Progresul Deleni0-2ACS USV 2 IașiDeleni / Deleni
30.08.2026 12:00CS Tomești2-3ACS Tonmir IASIBaza Sportivă Academia Didi / Chicerea
30.08.2026 12:00AS Unirea Ruginoasa4-1ACS Gloria BălțațiRuginoasa / Ruginoasa
30.08.2026 12:00CS Viitorul Belcești2-0CS Viitorul HârlăuBelcești / Belcești
30.08.2026 12:00CS Stejarul Bârnova4-2AS ȚuțoraStejarul / Bârnova

Clasamentul după Etapa 2

#EchipaMVEIGoluriP
1ACS USV 2 Iași220012-16
2A.S.P.I. Iași220011-16
3CS Știinta Miroslava22009-06
4CS Viitorul Belcești22004-16
5ACS Tonmir IASI22007-56
6AS Unirea Ruginoasa21015-33
7CS Stejarul Bârnova21017-63
8ACS Academia 82 Iași21016-73
9AS Victoria Lețcani21013-43
10CS Viitorul Hârlău20021-50
11AS Progresul Deleni20021-70
12AS Țuțora20022-100
13ACS Gloria Bălțați20021-90
14CS Tomești20023-130