În frunte, AS Prutul Prisăcani 2024 a câștigat acasă cu Stiinta Movileni, 3-0.

Pe locul 2, CS Ciurea a câștigat în deplasare la AS Avântul Golăiești, 3-1.

Pe locul 3, ACS Com-Val Valea Lupului nu a jucat în această etapă.

Rezultatele etapei

DataGazdeScorOaspețiTeren
06.09.2026 11:00AS Prutul Prisăcani 20243-0Stiinta MovileniPrisacani / Prisacani
06.09.2026 11:00AS Focuri1-4AS Fulgerul ȚibănestiFocuri / Focuri
06.09.2026 11:00AS Avântul Golăiești1-3CS CiureaGolăiești / Golăiești
06.09.2026 11:00AS Viitorul Plugari1-3AS Viitorul RediuPlugari / Plugari

Clasamentul după Etapa 2

#EchipaMVEIGoluriP
1AS Prutul Prisăcani 202422009-26
2CS Ciurea22008-26
3ACS Com-Val Valea Lupului11005-03
4CS Dumești11002-13
5AS Fulgerul Țibănesti21014-63
6AS Viitorul Rediu21014-63
7AS Focuri21013-53
8AS Avântul Golăiești20022-50
9Stiinta Movileni20021-50
10AS Viitorul Plugari20023-90