În frunte, CSM Vaslui a câștigat acasă cu Aerostar Bacău, 3-0.

Pe locul 2, ACS FC Bacău a câștigat acasă cu Viitorul Oneşti, 3-2.

Pe locul 3, CSM Adjud 1946 a remizat acasă cu KSE Târgu Secuiesc, 2-2.

Rezultatele etapei

DataGazdeScorOaspețiTeren
11.09.2026 17:00ACS FC Bacău3-2Viitorul OneştiBaza Sportivă FC Bacău / RUŞI-CIUTEA
12.09.2026 17:00CSM Vaslui3-0Aerostar BacăuMunicipal / VASLUI
12.09.2026 17:00CS Gheorgheni - VSK Gheorgheni4-2CSM PaşcaniMunicipal iarbă / GHEORGHENI
12.09.2026 17:00ACS USV Iaşi1-0ACSM CeahlăulEmil Alexandrescu / IAŞI
12.09.2026 17:00Bradul Putna1-1AFC Odorheiu SecuiescLocal Putna / PUTNA
12.09.2026 17:00CSM Adjud 19462-2KSE Târgu SecuiescComplexul Sportiv – Baza sportivă a Municipiului Adjud / ADJUD

Clasamentul după Etapa 3

#EchipaMVEIGoluriP
1CSM Vaslui32107-37
2ACS FC Bacău32106-47
3CSM Adjud 194632105-37
4ACS USV Iaşi32103-17
5AFC Odorheiu Secuiesc31203-25
6Viitorul Oneşti31117-34
7Bradul Putna31117-44
8CS Gheorgheni - VSK Gheorgheni31025-53
9Aerostar Bacău31022-53
10KSE Târgu Secuiesc30215-62
11CSM Paşcani30033-70
12ACSM Ceahlăul30030-100